Özel Academic Hospital

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı (MÜTFV) , Özel Academic Hospital’da Dünya standartlarında modern ve kaliteli sağlık hizmetlerini sunmak amacıyla 1997 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bu tarihte sadece birkaç branşta poliklinik hizmeti veren bir sağlık kuruluşuyken, bugün sağlık hizmeti sunumunu, bütün branşlarda, tanı ve tedavi hizmetleriyle birlikte sunan 60 yataklı modern bir hastane konumundadır.

Bugün, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı’nın iktisadi işletmesi olan Academic Hospital bünyesinde, Prof. ve Doç. olarak yaklaşık 150 öğretim üyesi tanı ve tedavi hizmeti vermektedir. Bu geniş öğretim üyesi kadrosu dışında Academic Hospital bünyesinde, ayrıca, çeşitli branşlarda başarılarını kanıtlamış yaklaşık 40 uzman hekim de görev yapmaktadır. Bu veriler, Academic Hospital’a, üniversite hastaneleri dışında en geniş kadrolu özel hastane olma niteliği kazandırmaktadır.

Tam teşekküllü bir sağlık kurumu olan Academic Hospital profesyonel ve bilimsel kadrosu, hasta odaklı hizmet anlayışı, kalite politikaları, çağdaş donanımı ve modern alt yapısı ile teknolojinin ulaştığı en ileri düzeyde tıbbi teşhis ve tedavi olanakları ile hastalarına hizmet vermektedir.

Çevre Danışmanlığı hizmeti için ICR Çevre ile anlaşan Academic Hospital, dinamik ve akademik yönetim anlayışını, hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı çalışmalarına devam etmektedir.