Plascam

Plascam, 1983 yılında otomotiv yan sanayine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Kısa zamanda kendini geliştirerek, kalite güvence sistemini kurmuş ve FORD OTOSAN otomobil ve kamyon fabrikaları başta olmak üzere otomotiv ana sanayi ile çalışmaya başlamıştır.

İmalat dalı olarak kendisine sinyal stop lambaları ve plastikten mamul yedek parçaları seçmiştir. 1992 yılında OYAK RENAULT ile çalışmaya başlamıştır. Ardından imalat kapasitesini arttırarak VALEO’yu da müşterileri arasına katmıştır. Kendi bünyesinde oluşturduğu kalıp üretim tesisini de yenilemiş CNC tezgâh ve CAD/CAM sistemini devreye sokarak, tüm kalıp ve aparatlarını kendisi yapar hale gelmiştir.

1995 yılından itibaren ağırlıklı imalatımız FORD OTOSAN mamullerinden oluşmuştur. İhracat olarak Nijerya ve Almanya ile çalışmaya başlanmıştır. 1997 yılında ISO 9002 Kalite sistem belgesini almıştır. Daha sonra TOFAŞ, BMC, OTOKAR, SAMSON gibi firmalarda ana sanayilerimiz arasına katılmıştır. Firmamız gelişen teknolojiye ayak uydurarak kendini yenilemeye başlamış, müşterilerine daha iyi, daha kaliteli hizmet verebilmek için modern işletmecilik anlayışı ile yeni atılımlar içerisine girmiş yeni fabrika binası yaptırmış ve burada hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet binamız 3000 m2 kapalı alan olmak üzere 8000 m2 den oluşmaktadır.

Plascam, faaliyetlerini ISO 14001 standartına göre oluşturduğu çevre yönetim sistemini gönüllü ve bilinçli olarak uygulamaya kararlıdır. Üretimini ve yatırımını çevre mevzuatına uyarak, çevreyi kirletmeden gerçekleştireceğini taahhüt eden Plascam, çevre danışmanlığı firması olarak ICR Çevre ile çalışmaya başlamıştır.