Yılmak Makina

Yılmak Makina Sanayi A.Ş 1999 yılında Tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin ihtiyacı olan yıkama ve boyama ünitelerini dizayn etmek ve üretmek amacıyla kurulmuştur.

Yılmak Makina genç yaşına rağmen, bağlı bulunduğu Yılteks grubun 40 yıllık bilgi ve tecrübesini arkasına alarak üretim yapmaktadır. Yılteks günümüzde parça yıkama, parça boyama konfeksiyon ve blue jean üretimi yapar hale geldi. Yılteks Şirketler Topluluğu bünyesinde bugün Yılteks boyama, Yılteks yıkama, Yılteks Konfeksiyon ve Yılmak Makine olmak üzere dört şirket bulunuyor.

Sektöründe böylesine geniş bir tecrübeye sahip Yılteks Grup deneyimi Yılmak Makineyi, genç yaşında zirveye taşıdı. Başlangıçta grubun ihtiyaç duyduğu makineleri üretmeyi hedefleyen Yılmak Makine, zaman içersinde edindiği deneyim ve tecrübelerle bugün sektöründe lider firmalar arasında yer almaya adaydır. Yılmak bünyesinde bugün; Parça yıkama, parça boyama, mini laboratuvar santrifüj kurutma, rodea sant blast, boyama robotları ve kurutma makineleri üretilmektedir.

Yılmak Makina, iş sağlığı ve güvenliği (İSG) politikaları ve hedefleri ile uyumlu olarak İSG risklerini kontrol etmek suretiyle sağlam İSG performansına sahip olmak ve bunu göstermek istemektedir. Bu amaç doğrultusunda diğer yönetim gerekleri ile bütünleştirilebilen, etkili bir İSG yönetim sisteminin elemanlarını sağlamak; İSG ve ekonomi hedeflerine ulaşma konusunda yardımcı olmak üzere TS 18001 standardı temeline dayanan bir iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi uygulaması yapılmaktadır.

Yılmak Makina,  kısa zamanda kalitesi ile İstanbul’da saygın ve önde gelen firması olmayı hedeflemekte, bununla beraber yurtiçinde ve yurtdışında sürekli ve potansiyel pazarlar hakkında yeni hedefler ve stratejilerin belirlemek ve sürekli hizmet geliştirerek talep yaratmak ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini oluşturmak öncelikli hedefleridir.

Bu kapsamda Yılmak Makina, OHSAS 18001 ve ISO 9001 sistemlerinin şartlarını yerine getirmek için danışmanlık firması olarak ICR Çevre’yi seçmiştir.